Eveniment aniversar si concurs cu carti pe 3 ianuarie 2019

La 3 ianuarie 2019 se implineste un an de cand v-am lasat sa patrundeti in biblioteca prafuita si pentru ca e motiv de bucurie am creat un evenimet aniversar si  va pun la dispozitie cateva carti printr-un concurs.

Am anuntat inca de ieri ca acest eveniment aniversar va fi diferit fata de concursurile cu care v-am obisnuit.

Pentru ca imi doresc sa sa ofer cartile unui om care vine mai des pe aici.

Aceluia care da atentie indiciilor mele.

Celui care iubeste sa citeasca, dar nu vaneaza concursuri.

Cel cu care am interactionat macar o data sau cel care ma va surprinde placut.

Experienta de pana acum m-a ajutat sa inteleg ca nu voi putea sa multumesc pe toata lumea, ca intotdeauna vor exista si neplaceri, premiul e doar unul, traficul pe blog vine ca un val, cei care raman dupa sunt aceia care merita sa fie rasplatiti cu carti.

Evenimentul aniversar nu v-a aduce un premiu de la libris, cum poate stiti, ci unul format din trei volume din biblioteca mea, nu o sa va spun acum care sunt ca sa nu stric de tot surpriza, insa va garantez ca o sa va placa, am ales sa va dau ceea ce eu am in dublu exemplar si credeti-ma pe cuvant sunt carti bine intretinute.

Stiu ca sunt unele concursuri care au ramas fara premii, motivele le-am expus aici, dar acesta va fi unul aparte, in functie de rezultate si de implicare voi stabili si frecventa cu care le voi organiza pe cele viitoare.

Asadar fiti atenti la indicii, de azi si pana pe 3 ianuarie o sa las pe pagina de facebook care un indiciu cu o intrebare la care daca raspundeti aveti si mai multe sanse de castig. Indiciile presupun si sa rasfoiti blogul acesta.

De asemenea am creat un eveniment al carui link il aveti aici.

Si as aprecia daca ati anunta participarea.

Tot pe 3 ianuarie o sa onorez o promisiune mai veche, cunoscatorii cred ca stiu despre ce e vorba.

Ne citim si maine cand vine si al doilea indiciu.

eveniment aniversar

Sursa foto https://pixabay.com/

7 thoughts on “Eveniment aniversar si concurs cu carti pe 3 ianuarie 2019”

• Baftă, Roxana! Da, ţie în primul rând, să nu te mai dezamăgească absolut nimic şi să decurgă totul aşa cum îţi doreşti!
    Şi baftă tuturor!
    Eu stau pe margine şi urmăresc. Cu FB-ul nu mă înţeleg, nu vreau să-mi fac pentru blog şi de pe cel avut înaintea erei noastre nu intru decât cu anumite excepţii.
    Te pup!

Și eu am câștigat mai de mult un concurs pe pagina ta de Facebook… Huliganii de Mircea Eliade🤩😍♥️ o carte care mi-a plăcut foarte mult, dar eu nu am obiceiul sa păstrez cartier și nu pentru ca nu as vrea ci pentru ca mi se pare mai la îndemână ca după ce le citesc sa le dau la schimb pentru altele😍♥️🤩 asa pot citi cât mai multe😁 succes! LA MULȚI ANI!!!!! 😁🤩♥️😍

• Eu nu prea le am cu blocul, mai bine mă înțeleg cu facebook-ul, cu toate că așa cum am spus și într-un comentariu, de obicei intru fugitiv si comentez , dau like la postarile generate de el. Am încercat să răspund la indiciile tale și particip la concurs, nu neapărat să câștig, ci pentru că mi s-a părut interesant cum l-ai creat. Cred ca un singur concurs pe lună e suficient, mai ales că e sponsorizat din banii tăi, cine doreste sa te urmărească o poate face și așa. Succes în tot ce faci!

• Tare multumesc, maine ai o sansa de castig, nu trebuie decat sa participi.
      Si eu ma gandeam ca un premiul lunar ar fi de ajuns, dar am vrut sa vad ce spune si lumea.
      Iti doresc spor la citit, indiferent unde scrii despre carti. 🙂